menu.png
Başlıksız Belge
 • Uludag

 • Uludag

submenu.png
kamp_menuleri.png
 
kamp dünyası [yaz kampı]

Doğa ve Spor Kampı 2014 / ABANT

14 Temmuz - 24 Temmuz 2014

9-14 ve 15-17 yaş grubu öğrencilerimiz için

Tiyatro, doğa sporları ve eğlence programlı kişisel gelişim ve eğitim kampıdır.

2.190 TL KDV Dahil (Bu ücret 365 TL X 6 taksit şeklinde ödenebilir.)

 

Tiyatro
Müzik
Resim
Basketbol
Voleybol
Futbol
Eskrim
Okçuluk
Tenis

Doğa Sporları - Flying Fox - Trekking - Kaya Tırmanışı - Pusula , Telsiz Kullanımı

Yüzme - Satranç - Şiir - Şarkı - Dans - Disco - Gece Eğlenceleri - Animasyonlar - Yarışmalar

2014 Yaz Kampı Başlarken...

"Çocuğunuzu kampa göndermeyi düşünürken aklınıza birçok soru takılacaktır."

Çocuğumu kimlere emanet ediyorum, kalacakları otel güvenli mi? Deniz ve havuzda gerekli tedbirler alınıyor mu? Benim çocuğum yalnız yapabilir mi? Her aradığımda çocuğuma ulaşabilir miyim? Yaz Kampı sırasında onu ziyarete gelebilir miyim? gibi.

Yaz Kampı başlarken bizim açımızdan en önemli konu çocukların güvenliği için bütün tedbirlerin alınmış olmasıdır. Kendi çocuklarımıza gösterdiğimiz özen ve sevgiden daha fazlasını onlara gösterdiğimizden emin olabilirsiniz.Onların güzel bir kamp geçirebilmeleri için sevgi ve saygı çerçevesi esas alınarak kamp kuralları hazırlanmıştır.Bu kurallar kampın ilk günü çocuklarımıza anlatılır.

Kampın ilk günleri çocuğunuz size fazla özlem duyarak sıkça arayacak fakat ilerleyen günlerde kamp temposuyla çocuklarımızın kendine güveni artacak ve sizlerle daha az iletişim kuracaktır.

Ona kendi ayakları üzerinde durabilmesi için fırsat tanıyın ve kampa gönderin.

KAMP İDARESİ VE GÜVENLİK // Yaz Kampları süresi içerisinde öğrencilerinizle veya kamp ile ilgili konularda iletişim kurabileceğiniz kamp idaremiz size yardımcı olacaktır. Çocuklarımızın kampta çıkabilecek sorunlarını kamp idaresi çözer.Çocuklarımızın oda denetimleri idare tarafından yapılır.Kampın tüm denetimini kamp idaresi yürütür Ayrıca Kamp Dünyası güvenlikleri de gündüz ve gece katlarda ve açık alanlarda  görevlidir.

ÖĞRETMENLER ve GRUP LİDERLERİ // Öğretmenlerimiz ve antrenörlerimiz branşlarında uzman, çocukları seven ve çocuk ruhundan anlayan kişilerdir. Grup liderlerimiz, Üniversitede okuyan, liderlik vasıflarına sahip, çocukları seven ve özellikle daha önce yaz kampı tecrübesi yaşamış gençlerimizdir.

GRUPLAR // Çocuklarımızın kampta güvenliğini ve düzenini sağlamak için gruplar halinde hareket ederiz. Öğrencilerimizi gruplara ayırırken  yaşı, sınıfı, cinsiyeti gibi kriterlere dikkat ederiz. Mümkün olduğu kadar kız erkek dengesini korumaya çalışırız. Gruplar yaş seviyelerine göre 9-14 kişiden (küçük yaşlarda 9-10 kişiden) oluşur. Her grubun başında tüm gün boyunca öğrencilerden sorumlu grup lideri bulunur. Grup lideri sabah çocuklarını uyandırarak güne başlar, akşam onları yatırana kadar onlarla birliktedir. Çocuklar günlük aktivitelere ve gezilere grup olarak ve liderleri eşliğinde katılırlar. Çocuklarımız grup olarak hareket etmek ve günlük programa uymak zorundadır.

OTELİMİZ // Doğa ve Spor Kampımız, 1327 m.yükseklikte etrafı dağlarla ve çam ormanlarıyla çevrili olan Abant' tadır.

Tesisimiz, Milli Park sınırları içerisinde, göl kenarında bulunan beş yıldızlı BÜYÜK ABANT OTELİ ' dir. Voleybol ve tenis sahası, cep sineması, kapalı ısıtmalı yüzme havuzu, hamam, sauna, fitness, aktivite salonları ve disco mevcuttur. Çam ormanının temiz havası içerisinde yapacakları doğa ve spor aktiviteleri çocuklarımızın gelişimine ve vücut dirençlerinin artmasına katkıda bulunacaktır. Odalarda banyo, wc, tv, telefon ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Çocuklarımız odalarda 3 kişi şeklinde yaşıtlarıyla konaklayacaktır.

YEMEKLER // Yaz Kampımızda kahvaltı ve akşam yemeği açık büfe olup, Öğle yemeği 4-5 çeşit menü şeklindedir. Ayrıca Otelimizin göl kafesinde öğle yemekleri barbekü olarak da verilecektir. Yemeklerde içecek olarak su ve meşrubat veya ayran verilir. Öğrencilerimiz istediği kadar yemek alabilirler.

KAMP DOKTORU VE SAĞLIK // Kamp doktorumuz mesleğini ve çocukları seven onların psikolojisini anlayabilecek niteliktedir. Kampımızın Doktoru Otel'de konaklar ve 24 saat kampta bulunur. Öğrencilerimiz kampta ilk gün sağlık kontrolünden geçerler. Çocuklarımız özellikle ilk günlerde ailesine olan özlem nedeniyle ufak şeyleri bahane ederek doktorumuzu sıkça ziyaret ederler. Bu sizi telaşa düşürmesin. Kayıt esnasında vereceğiniz sağlık bilgileri Doktorumuzun takibi açısından önemlidir. Sağlık hizmetleri revir imkanları dahilindedir. Revir imkanlarını aşan bir durum sözkonusu olduğunda Bolu Hastaneleri 30 dakika mesafededir. Çocuklarımızın bizlere emanet edildiğinin bilinciyle kamp doktorumuzun tavsiye ettiği veya kontrol için gerek gördüğü durumlarda muhakkak sizlere danışılarak hareket edilir. Kamp Dünyası yöneticilerinin çocuğunuza anne , baba ilgisiyle yaklaşacağına emin olabilirsiniz.

ULAŞIM // Kampa ulaşım İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Manisa, Yalova, Bursa, Balıkesir'den otobüslerle sağlanacaktır. Diğer şehirlerden katılan öğrencilerimizin sayısı grup oluşturduğu takdirde Kamp Dünyası görevlisi eşliğinde gidiş ve dönüş ulaşımı sağlanacaktır. Grup ulaşımı olmayan şehirlerden katılan öğrencilerimiz, Bolu otogarında Kamp Dünyası görevlisi tarafından karşılanır ve dönüşte aynı şekilde uğurlanır. Öğrencilerimizin ulaşımı önceden planlanacak,  ailelerin istekleri dikkate alınarak organize edilecek ve detayları kamptan önce mektupla velilerimize bildirilecektir. Dileyen aileler çocuklarını kampa getirip alabileceklerdir.Öğrencimizin yanında getireceği eşyaların listesi kamp başlamadan önce velilerimize ulaştırılacaktır. Fazla eşyaların kullanma ve toplamada öğrencilerimize zorluk çıkaracağı unutulmamalıdır.Öğrencimizin yanında getirmesi gereken eşyaları sayfanın sonunda bulabilirsiniz.

DOĞA ve SPOR KAMPIMIZIN PROGRAMI

DOĞA SPORLARI ve DOĞAYA UYUM ETKİNLİKLERİ // İnsanın özlem duyduğu doğa ile spor kavramının birleşmesi sonucu beliren doğa sporları kavramı son yıllarda çocukların eğitiminde de etkin olarak kullanılmaya başlanılmış ve Milli Eğitim programlarımızda yerini almıştır. Yaparak, yaşayarak öğrenme ilkesinin kalıcılığı sadece doğa koşullarında kazanılan teknik becerilerde değil; bununla beraber edinilen yardımlaşma, kazanma-kaybetme durumlarında duygu kontrolü, sosyal bütünlük algısı gibi pisiko-sosyal kazanımlarda da gözlenebilmektedir.Örneğin; çadır kurulurken çocuğun arkadaşları ile yardımlaşması, kaya tırmanışında zirveye ulaştığında hissedilen kendine güven, kamp ortamında yapılması gereken bireysel bakımın öğrenilmesi bu kazanımlardan sadece birkaçıdır. Benzeri kazanımlar kitaplardan, internetten, bir başkasının anlatımından edinilemez. Nitelikli bir doğa kampı çocuğun gelişimi için kamptan öte bir unsur olacaktır.

Temel Kampçılık Eğitimleri

 • Kamp ve ekoloji                                           
 • Trekking (doğa yürüyüşü)                                                
 • Göl çevresi yürüyüşü
 • İlk yardım uygulamaları                                    
 • İzcilik

Doğada Temel Yön Bulma Becerileri ve İletişim Etkinlikleri

 • Harita bilgisi                                          
 • Orienteering (Doğada yön bulma oyunu)
 • Telsiz kullanımı                                                
 • Mors alfabesi
 • Teknik iz parkuru                                    
 • Gökyüzü haritalarını tanıma ve yön belirlemede kullanma

Doğa Sporlarına Özgü Teknik Etkinlikler ve Eğitimler

 • Flying Fox (iple kanyon geçişi)
 • Kaya tırmanışı
 • Düğüm çeşitleri ve işgörüleri
 • Koordinasyon ve hız parkuru

TİYATRO, MÜZİK, RESİM VE EL SANATLARI, ŞİİR, ŞARKI, DANS, BATERİ İLE RİTM DERSLERİ // Çocuklarımızın beden dilini kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerilerini geliştirmesine  katkı sağlar. Bu yolla kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğretir. Çocuklarımızın en sevdiği aktivitelerdir. Dersler drama öğretmenleri , resim ve el sanatları öğretmeni, tiyatro ve müzik eğitmenleri tarafından verilecektir. Çocuklar kamp süresi içinde tiyatro öğretmenleri ile bir oyun hazırlarlar. Skeç gecesinde bu oyunlarını tüm kamp öğrenci ve öğretmenlerine sergilerler.

SPOR // Çocuklarımızın bedensel gelişimine yardımcı olmakla birlikte kendine güveninin artmasını,  heyecanını ve stresini kontrol altına almasını ve kendi bedeninin bilincine varmasını sağlar. Spor faaliyetleri ile çocukların zekasal etkinliği artar. Spor aktiviteleri beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından verilecek, her branşta turnuvalar düzenlenecek, kazananlar ödüllendirilecektir.

Çocuklarımızın spor faaliyetleri her gün sabah sporu ile başlar. Sabah sporuna tüm kamp birlikte çıkar. Gün içindeki spor aktivitelerine günlük programları dahilinde grup olarak katılırlar. Kamp süresi boyunca voleybol, futbol gibi takım sporları yanında tenis, eskrim, okçuluk, masa tenisi, dart, satranç gibi bireysel sporları da öğrenirler. Bu dallarda grup olarak takımlar çıkarır ve turnuvalara katılırlar.Gruplar arasında bir yarış sözkonusudur ve bundan müthiş zevk alırlar. Bu arada hiç yapmadıkları spor dallarıyla tanışıp kamp sonunda da bu spora devam edebilirler.

GECE EĞLENCELERİ // Öğrencisinden öğretmenine bütün kampın bir araya geldiği gece programları, eğlencenin yanında büyük bir aile olduğumuzu bize hissettirir. Disko, partiler, konserler, gece sineması ve çeşitli animasyonlar...

GEZİLER // Geziler gruplar halinde dönüşümlü olarak yapılacaktır. Her gezi grubuna bir idareci, sorumlu öğretmenler ve grup liderleri eşlik eder. Gezilerde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kamp t-shirtlerini giymek zorundadır.

FOTOĞRAFÇILIK KULÜBÜ // Fotoğraf çekmeye meraklı çocuklarımız için kamplarımızda faaliyet göstermektedir. İsteyen çocuklarımız fotoğraf makinelerini getirerek kulübümüzün faaliyetlerine katılabilirler.

Fotoğrafçılık Kulübü galeri için tıklayınız...
 

DOĞA ve SPOR KAMPI GÜNLÜK PROGRAMI (ÖRNEK)

08:45    Kalkış ve Hazırlanma
09:00 - 09:15    Sabah Sporu
09:15 - 10:00    Kahvaltı
10:15 - 11:45    Aktivite
12:00 - 13:15    Aktivite
13:30 - 15:00    Öğle Yemeği ve dinlenme saati   
15:00 - 16:30    Aktivite
16:45 - 18:15    Aktivite
18:15 - 19:15    Aktivite
19:30 - 20:30    Akşam Yemeği
21:00 - 23:00    Gece Eğlenceleri (Disko,partiler,konserler,çeşitli animasyonlar)
23:00    Odalara Çıkma ve Yatma

Aktivite saatlerinde; gezi günleri hariç, bütün aktiviteler dönüşümlü olarak uygulanır.

ÖĞRENCİMİZİN YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EŞYALAR

 • YAZLIK KIYAFETLER                                           
 • SIRT ÇANTASI
 • SPOR AYAKKABISI                                                
 • ŞAPKA
 • YETERİNCE İÇ ÇAMAŞIRI                                    
 • MAYO, HAVLU, BONE (Havuz için)
 • YETERİNCE ÇORAP                                                
 • SAÇ FIRÇASI - TIRNAK MAKASI
 • YATAK KIYAFETİ (PİJAMA)                                 
 • DİŞ FIRÇASI - MACUNU
 • TERLİK                                                                       
 • SAÇ KURUTMA MAKİNASI
 • ŞAMPUAN                       
 • MONT VE KAZAK
 • EŞOFMAN 2 TAKIM                                 
 • T-SHIRTLER
 • SWEAT-SHIRTLER                                         
 • İSTEĞE BAĞLI OLARAK MÜZİK ALETLERİ - MASA TENİSİ RAKETİ 

Öğrencilerimize kamp yönetimince karşılanacak eşyalar:

 • BANYO HAVLUSU
 • BANYO SABUNU
 • DERS YARDIMCI KİTAPLARI
 • SPOR
 • MÜZİK
 • TİYATRO ARAÇ VE GEREÇLERİ

yaz kampı / abant

uludağ kampı _ doğa ve spor kampı _ uludağ yaz kampı _ yaz Kampları _ kamp _ abant doğa kampı _ abant yaz kampı

kamp_uyeliklerimiz.png