menu.png
Başlıksız Belge
 • Uludag

 • Kayak ve Snowboard Kampi

 • Uludag

submenu.png
kamp_menuleri.png
 
kamp dünyası [foça yaz kampı]

Deniz Kampı / 2014 ÖREN

28 Haziran - 12 Temmuz 2014

Yaz Kampı 9-14 ve 15-17 yaş grubu öğrencilerimiz içindir

Tiyatro, yüzme, spor ve eğlence programlı kişisel gelişim ve eğitim kampıdır.

2.220 TL KDV Dahil (Bu ücret 370 TL X 6 taksit şeklinde ödenebilir.)

Tiyatro
Yüzme
Scuba
Müzik
Futbol
Basketbol
Voleybol
Tenis
Eskrim
Okçuluk
Dart
Satranç
Disco
Şiir
Şarkı
Dans
Yarışmalar
Geziler

Gece Eğlenceleri - Animasyonlar

2014 Yaz Kampı Başlarken...

"Çocuğunuzu kampa göndermeyi düşünürken aklınıza birçok soru takılacaktır."

Çocuğumu kimlere emanet ediyorum, kalacakları otel güvenli mi? Deniz ve havuzda gerekli tedbirler alınıyor mu? Benim çocuğum yalnız yapabilir mi? Her aradığımda çocuğuma ulaşabilir miyim? Yaz Kampı sırasında onu ziyarete gelebilir miyim? gibi.

Yaz Kampları başlarken bizim açımızdan en önemli konu çocukların güvenliği için bütün tedbirlerin alınmış olmasıdır. Kendi çocuklarımıza gösterdiğimiz özen ve sevgiden daha fazlasını onlara gösterdiğimizden emin olabilirsiniz.Onların güzel bir kamp geçirebilmeleri için sevgi ve saygı çerçevesi esas alınarak kamp kuralları hazırlanmıştır.Bu kurallar kampın ilk günü çocuklarımıza anlatılır.

Kampın ilk günleri çocuğunuz size fazla özlem duyarak sıkça arayacak fakat ilerleyen günlerde kamp temposuyla çocuklarımızın kendine güveni artacak ve sizlerle daha az iletişim kuracaktır.

Ona kendi ayakları üzerinde durabilmesi için fırsat tanıyın ve onu kampa gönderin...

KAMP İDARESİ VE GÜVENLİK // Yaz Kampları süresi içerisinde öğrencilerinizle veya kamp ile ilgili konularda kamp idaremiz size yardımcı olacaktır. Çocuklarımızın kampta çıkabilecek sorunlarını kamp idaresi çözer. Çocuklarımızın oda denetimleri idare tarafından yapılır. Kampın tüm denetimini kamp idaresi yürütür. Otel güvenliği girişlerde görev yapar. Ayrıca Kamp Dünyası güvenlikleri de gündüz ve gece katlarda ve açık alanlarda görevlidir.

ÖĞRETMENLER ve GRUP LİDERLERİ // Öğretmenlerimiz ve antrenörlerimiz branşlarında uzman, çocukları seven ve çocuk ruhundan anlayan kişilerdir. Grup liderlerimiz, Üniversitede okuyan, liderlik vasıflarına sahip, çocukları seven ve özellikle daha önce yaz kampı tecrübesi yaşamış gençlerimizdir.

GRUPLAR // Çocuklarımızın kampta güvenliğini ve düzenini sağlamak için gruplar halinde hareket ederiz. Öğrencilerimizi gruplara ayırırken  yaşı, sınıfı, cinsiyeti gibi kriterlere dikkat ederiz. Mümkün olduğu kadar kız erkek dengesini korumaya çalışırız.Gruplar yaş seviyelerine göre 9-14 kişiden (küçük yaşlarda 9-10 kişiden)oluşur. Her grubun başında tüm gün boyunca öğrencilerden sorumlu grup lideri bulunur. Grup lideri sabah çocuklarını uyandırarak güne başlar, akşam onları yatırana kadar onlarla birliktedir. Çocuklar günlük aktivitelere ve gezilere grup olarak ve liderleri eşliğinde katılırlar. Çocuklarımız grup olarak hareket etmek ve günlük programa uymak zorundadır.

 

OTELİMİZ // Deniz kampımız, oksijen cenneti, antik çağların güzellik, barış ve adalet merkezi, medeniyetler beşiği, zeytin rivierası Ören'dedir. Ören ince kumlu plajları ve sığ denizi ile meşhurdur. Güneyinde tatil cenneti Ayvalık, kuzeyinde oksijen cenneti Kaz Dağları bulunmaktadır.

Tesisimiz, Ören sahilinde, denize sıfır, EFEM TATİL KÖYÜ 'dür. Tesis kamp süresince çocuklarımıza hizmet verecektir. Yüzme havuzu, ince kumlu özel plajı, basketbol sahası, tenis kortu ve beach volley sahaları, disco mevcuttur. Geniş bahçesi sayesinde çocuklarımız aktivitelerini açık alanlarda yapma imkanı bulacaktır. Odalarda banyo, wc, tv, telefon ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Çocuklarımız odalarda 3 kişi şeklinde yaşıtlarıyla konaklayacaktır. Ayrıca her blokta mutlaka görevli öğretmen odaları bulunmaktadır.

YEMEKLER // Yaz Kampları süresince tüm yemekler Kamp Dünyası tarafından alınan malzemelerle hazırlatılmakta ve denetlenmektedir. Kahvaltı açık büfe şeklinde olup, Öğle ve akşam yemekleri 4-5 çeşit menüden oluşmakta ayrıca zeytinyağlı, salata, meyve ve tatlı çeşitleri açık büfe şeklinde sunulmakta, içecek olarak menüye göre su, ayran veya meşrubat verilmektedir. Öğrencilerimiz istediği kadar yemek alabilirler. Öğrencilerimizin sevdikleri yemekler de göz önüne alınarak, dengeli beslenmesi için hazırlanan yemek listesi, kamptan önce velilerimize gönderilecektir. Örnek yemek listesini sayfanın sonunda bulabilirsiniz.

KAMP DOKTORU VE SAĞLIK // Kamp doktorumuz mesleğini ve çocukları seven onların psikolojisini anlayabilecek niteliktedir. Kampımızın doktoru Otel'de konaklar ve 24 saat kampta bulunur.Çocuklarımız özellikle ilk günlerde ailesine olan özlem nedeniyle ufak şeyleri bahane ederek doktorumuzu sıkça ziyaret ederler. Bu sizi telaşa düşürmesin. Kayıt esnasında vereceğiniz sağlık bilgileri doktorumuzun takibi açısından önemlidir. Sağlık hizmetleri revir imkanları dahilindedir. Revir imkanlarını aşan bir durum sözkonusu olduğunda Devlet Hastanesi 10 dakika mesafededir. Çocuklarımızın bizlere emanet edildiğinin bilinciyle kamp doktorumuzun tavsiye ettiği veya kontrol için gerek gördüğü durumlarda muhakkak sizlere danışılarak hareket edilir. Kamp Dünyası yöneticilerinin çocuğunuza anne , baba ilgisiyle yaklaşacağına emin olabilirsiniz.

ULAŞIM // Kampa ulaşım İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Eskişehir, Yalova, Bursa, Balıkesir'den otobüslerle sağlanacaktır. Diğer şehirlerden katılan öğrencilerimizin sayısı grup oluşturduğu takdirde Kamp Dünyası görevlisi eşliğinde gidiş ve dönüş ulaşımı sağlanacaktır. Grup ulaşımı olmayan şehirlerden katılan öğrencilerimiz, Burhaniye veya Edremit otogarında Kamp Dünyası görevlisi tarafından karşılanır ve dönüşte aynı şekilde uğurlanır. Uçakla gelecek öğrencilerimiz Körfez havaalanında karşılanıp, dönüşte aynı şekilde uğurlanabilir (Körfez havaalanı otelimize 10 dakika mesafededir). Öğrencilerimizin ulaşımı önceden planlanacak,  ailelerin istekleri dikkate alınarak organize edilecek ve detayları kamptan önce mektupla velilerimize bildirilecektir. Dileyen aileler çocuklarını kampa getirip alabileceklerdir.Öğrencimizin yanında getireceği eşyaların listesi kamp başlamadan önce velilerimize ulaştırılacaktır. Fazla eşyaların kullanma ve toplamada öğrencilerimize zorluk çıkaracağı unutulmamalıdır. Öğrencimizin yanında getirmesi gereken eşyaları sayfanın sonunda bulabilirsiniz.

DENİZ KAMPIMIZIN PROGRAMI

TİYATRO, MÜZİK, ŞİİR, ŞARKI, DANS, BATERİ İLE RİTM DERSLERİ // Çocuklarımızın beden dilini kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerilerini geliştirmesine  katkı sağlar. Bu yolla kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğretir. Çocuklarımızın en sevdiği aktivitelerdir. Dersler drama öğretmenleri , tiyatro ve müzik eğitmenleri tarafından verilecektir. Çocuklar kamp süresi içinde tiyatro öğretmenleri ile bir oyun hazırlarlar. Skeç gecesinde bu oyunlarını tüm kamp öğrenci ve öğretmenlerine sergilerler.

SPOR // Çocuklarımızın bedensel gelişimine yardımcı olmakla birlikte kendine güveninin artmasını,  heyecanını ve stresini kontrol altına almasını ve kendi bedeninin bilincine varmasını sağlar. Spor faaliyetleri ile çocukların zekasal etkinliği artar. Spor aktiviteleri beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından verilecek, her branşta turnuvalar düzenlenecek, kazananlar ödüllendirilecektir.

Çocuklarımızın spor faaliyetleri her gün sabah sporu ile başlar. Sabah sporuna tüm kamp birlikte çıkar. Gün içindeki spor aktivitelerine günlük programları dahilinde grup olarak katılırlar. Kamp süresi boyunca basketbol, voleybol, futbol gibi takım sporları yanında tenis, eskrim, okçuluk, masa tenisi, dart, satranç gibi bireysel sporları da öğrenirler. Bu dallarda grup olarak takımlar çıkarır ve turnuvalara katılırlar. Gruplar arasında bir yarış sözkonusudur ve bundan müthiş zevk alırlar. Bu arada hiç yapmadıkları spor dallarıyla tanışıp kamp sonunda da bu spora devam edebilirler.

YÜZME // Deniz ve havuzda yüzme eğitimi; sorumlu yüzme antrenörü, grup lideri eşliğinde ve  cankurtaran gözetiminde yapılmaktadıır. Yüzme bilmeyen çocuklarımıza yüzme öğretmeni tarafından ders verilir. Denizde yüzme eğitimi, çekili şamandıralar sınırları içinde verilecektir. Bu şamandıraları geçmek yasaktır ve öğretmen tarafından gözetim altındadır. Yüzme saatlerine grup olarak katılırlar ve çocuklar kesinlikle tek başlarına denize veya havuza giremezler. Denizde veya havuzda çeşitli animasyonlarla zevkli saatler geçirirler.

SCUBA // Scuba aktivitesinin amacı çocukları tüplü dalışla tanıştırmaktır. İstiridye Dalış Merkezi eğitmenleri tarafından teorik ve pratik eğitimi verilecektir. İlk derslerinde teorik eğitim ve ilk yardım bilgileri alırlar. Dalış eğitimi havuzda yapılacaktır. 10 yaşından küçük çocuklar dalış kuralları gereği bu eğitime katılamazlar.Denizdeki  dalışlar isteğe bağlı olup ücretlidir. Üç metreden fazla derinliğe dalış yapılmaz.


GECE EĞLENCELERİ // Öğrencisinden öğretmenine bütün kampın bir araya geldiği gece programları, eğlencenin yanında büyük bir aile olduğumuzu bize hissettirir. Disko, partiler, konserler, gece sineması ve çeşitli animasyonlar...

GEZİLER // Geziler gruplar halinde dönüşümlü olarak yapılacaktır. Her gezi grubuna bir idareci, sorumlu öğretmenler ve grup liderleri eşlik eder. Gezilerde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kamp t-shirtlerini giymek zorundadır.

FOTOĞRAFÇILIK KULÜBÜ // Fotoğraf çekmeye meraklı çocuklarımız için kamplarımızda faaliyet göstermektedir. İsteyen çocuklarımız fotoğraf makinelerini getirerek kulübümüzün faaliyetlerine katılabilirler.

Fotoğrafçılık Kulübü galeri için tıklayınız...

Yaz Kampı Günlük Programı (Örnek)

08:45    Kalkış ve Hazırlanma
09:00 - 09:15    Sabah Sporu
09:15 - 10:00    Kahvaltı
10:15 - 11:45    Aktivite
12:00 - 13:15    Aktivite
13:15 - 14:00    Öğle Yemeği   
14:30 - 16:00    Aktivite
16:15 - 17:45    Aktivite
18:00 - 19:15    Aktivite
19:30 - 20:30    Akşam Yemeği
21:00 - 23:00    Gece Eğlenceleri (Disko,partiler,konserler,çeşitli animasyonlar)
23:00    Odalara Çıkma ve Yatma

Aktivite saatlerinde; gezi günleri hariç, bütün aktiviteler dönüşümlü olarak uygulanır.

ÖĞRENCİMİZİN YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EŞYALAR

 • YAZLIK KIYAFETLER                                           
 • SIRT ÇANTASI
 • SPOR AYAKKABISI                                                
 • ŞAPKA
 • YETERİNCE İÇ ÇAMAŞIRI                                    
 • DEFTER - KALEM KUTUSU
 • YETERİNCE ÇORAP                                                
 • SAÇ FIRÇASI - TIRNAK MAKASI
 • YATAK KIYAFETİ (PİJAMA)                                 
 • DİŞ FIRÇASI - MACUNU
 • TERLİK                                                                       
 • 2 MAYO-DENİZ HAVLUSU-BONE                        
 • ŞAMPUAN
 • GÜNEŞ SÜTÜ VEYA KREMİ                                  
 • T-SHIRTLER/ SWEAT-SHIRT
 • HIRKA VEYA İNCE MONT                                         
 • İSTEĞE BAĞLI OLARAK SİNEK KOVUCU SPREY VEYA LOSYON
 • İSTEĞE BAĞLI OLARAK DENİZ GÖZLÜĞÜ-ŞNORKEL-PALET
 • İSTEĞE BAĞLI OLARAK MÜZİK ALETLERİ - MASA TENİSİ RAKETİ 

Öğrencilerimize kamp yönetimince karşılanacak eşyalar:

 • BANYO HAVLUSU
 • BANYO SABUNU
 • DERS YARDIMCI KİTAPLARI
 • SPOR
 • MÜZİK
 • TİYATRO ARAÇ VE GEREÇLERİ

KAMP DÜNYASI
Yaz Kampı Örnek Yemek Listesi

                                ÖĞLE                  AKŞAM

AÇIK BÜFELER


1. Gün

Fırın Tavuk
İç Pilav
Komposto

Salçalı Biftek
Makarna
Cacık

KAHVALTI

İçecekler: Konsantre Meyve Suyu-Süt-Çay-Su

Tereyağ - Bal - Reçel çeşitleri - Beyaz Peynir Kaşar Peyniri - Siyah Zeytin-Yeşil Zeytin- Yumurta- Domates Salatalık - Poğaça ve kek çeşitleri hergün,
Chokella - Nesquik çikolatalı mısır ve buğday gevreği - Sosis - Omlet dönüşümlü olarak sunulur.

   
2. Gün

Izgara Sosis
Patates Kızartma

Rosto
Püre
Börek


3. Gün

Etli nohut
Pilav
Turşu

Kuru Köfte
Patates
Börek


4. Gün

Etli Dolma
Mantı Makarna

BARBEKÜ
Tavuk Izgara,Börek
Patates Kızartma


5. Gün

Sosis Sote
Fırın Makarna

Sebzeli Güveç
Şehriyeli Pilav
Cacık

ZEYTİNYAĞLILAR-SALATALAR

Rus salatası
Pilaki
Şakşuka
Kızartma çeşitleri
Taze Fasülye
Yoğurtlu Mezeler
Salata çeşitleri v.b.
her öğle ve akşam yemeklerinde sunulur.


6. Gün

Etli Türlü
Bulgur Pilavı
Yoğurt

Tavuk Şinitzel
İç Pilav
Komposto


7. Gün

Pizza
Menemen
Ayran

Dalyan Köfte
Püre
Spagetti


8. Gün

Patates Oturtma
Börek

BARBEKÜ
Sucuk Izgara,Börek
Patates Kızartma


9. Gün

Tavuk Baget
Püre
Börek

İzmir Köfte
Peynirli Makarna

MEYVELER-TATLILAR

Meyve çeşitleri her öğle yemeğinde,Tatlı çeşitleri her akşam yemeğinde sunulur.


10. Gün

Izgara Sosis
Patates Kızartma

Orman Kebabı
Pilav
Komposto


11. Gün

Kıymalı Taze Fasülye
Makarna,Yogurt

Sebzeli Piliç
Erişte
Cacık

ÇORBA

Sadece akşam servislerinde sunulur.


12. Gün

Etli Y.Mercimek
Börek

Et Sote
Pilav
Cacık


13. Gün

Söğüş Tavuk
Nohutlu Pilav
Ayran

Manisa Kebabı
Patates Kızartma
Spagetti Makarna

 

 


14. Gün

Sucuklu Kuru Fasülye
Pilav,Turşu

Döner
Pilav
Patates Kızartma

15. Gün

Kalan öğrencilere yemek çıkacaktır.

 

*Öğrencilerimiz istediği kadar yemek alabilirler.
*Gezilerde öğle yemeği gezi alanında verilir.
*Yemeklerde içme suyu olarak damacana su kullanılır.
*Sıcak büfesinde gezi programına bağlı olarak veya elde olmayan sebeplerden  gün değişikliği yapılabilir.

2014 yaz kampı / ören

2014 yaz kampları _ deniz kampı ören_yaz kampı _ ören deniz kampı_kamplar_

kamp_uyeliklerimiz.png